Relacje z imprez


BIEGI BRZEGAMI BUGU

Bieg „Borsuka” w Dworze Zaścianek w Borsukach

Niezwykły biegowy weekend nad Bugiem

W sobotę 31.01 odbył się I Bieg Borsuka. Organizowany przez Stowarzyszenie Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty i firmę Gaz System bieg miał być pierwszym biegiem narciarskim z cyklu Biegi Brzegami Bugu. Impreza miała na celu promować aktywny tryb życia, zdrową kuchnię oraz  nadbużańskie tereny, które ciągle jeszcze są nie odkryte. Biegi Brzegami Bugu mają charakter rekreacyjny dlatego liczyła się przede wszystkim dobra zabawa niż twarde sportowe współzawodnictwo.

Pomimo brzydkiej pogody w biegu wzięło udział 23 zawodników, którzy przebiegli 2 okrążenia o łącznej długości 5,6 km. Najszybciej trasę pokonał Adam Wakuluk z czasem 23,21, drugi był David Gaboriaud z czasem 25,23, a trzeci Mirosław Samosiuk z czasem 27,31. Wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe koszulki i wzięli udział w ognisku podsumowującym wydarzenie.

Impreza miała na celu pokazać piękno Południowego Podlasia i promować zdrowy tryb życia. Nie tylko w oparciu o aktywność, ale również zdrową kuchnię!

Gościem specjalnym imprezy był zdobywca II miejsca, francuski kucharz David Gaboriaud. Jest on propagatorem idei Slow Food i kieruje się zasadą “jeść dla przyjemności, a nie odżywiać się”. Obecnie można go oglądać w jego programie „David w Europie 2 ” w Kuchni + . W trakcie imprezy odbył się jego pokaz live cooking kuchni alpejskiej.

Zdjęcia: Adama Trochimiuk i Kuba Aftaruka.


Bieg „XII Serpel” w Serpelicach

Zdjęcia:. Sławomir Gac

 


 

 

Bieg „SiemSKi” w Siemiatyczach

 

W dniu 21 lutego 2015r. odbył się już trzeci bieg z cyklu Biegi Brzegami Bugu – Bieg SiemSKI. Na starcie stanęło 60 zawodników m.in. z Siemiatycz, Białej Podlaskiej, Sokołowa Podlaskiego i Siedlec. Nie zabrakło gości z zagranicy, nawet z tak odległych krajów jak Chile.

Szczególnie liczna grupa – ponad 20 osób – przyjechała ze Szkoły Podstawowej z Serpelic.

Biegi odbyły się w dwóch kategoriach: junior i open. Dystans jaki mieli przebiec zawodnicy to 2,3 km w  kategorii junior oraz 4,6 km w kategorii open.

Pierwsze trzy miejsca w kategorii junior zajęli:

  1.  Jakub Kowalczuk
  2.  Mateusz Zaręba
  3.  Karol Konachowicz

Pierwsze trzy miejsca w kategorii open zajęli:

  1.  Wakuluk Adam
  2.  Jacek Okuniewski
  3.  Eryk Zaremba

Na uczestników po ukończeniu biegu czekała  gorąca herbata i napoje. Wśród zawodników, organizator Mariusz Stawiecki – pieknywschod.eu – rozlosował narty biegowe. Zwyciężczynią loterii została zawodniczka z Białej Podlaskiej. Uczestnicy zakończyli Bieg SiemSKI wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek ufundowanych przez MOSiR Siemiatycze.

Zdjęcia:. Sławomir Gac